To nie tylko walka o indeks, ale również możliwość postawienia pierwszych kroków w dziennikarstwie i wysłuchania doświadczonych ludzi prasy, radia czy internetu. Dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość ze środkami masowego przekazu, funkcjonuje Olimpiada Wiedzy o Mediach.
Za nami pierwszy etap, w którym uczniowie tworzyli pracę na jeden z pięciu wyznaczonych tematów, m.in. ironii, hejtu i mowy nienawiści, inforozrywki w mediach oraz wizerunku kobiety i mężczyzny w środkach masowego przekazu. Pomimo dużej dowolności formy (esej, fotoreportaż, film) preferowali prace pisemne. Czy w dobie mediów społecznościowych było to zaskoczeniem?
prof. Magdalena Steciąg, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego
Etap okręgowy będzie natomiast polegał na rozwiązaniu testu. Tutaj olimpijczycy muszą popisać się wiedzą o mediach oraz społeczeństwie. Po nim nastąpi chwila wytchnienia, ale i atrakcji – spotkanie z Michałem Szczęchem, laureatem Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego i zdobywcą tytułu Dziennikarza Roku 2015.
prof. Magdalena Steciąg
Więcej o Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, a także konkursie retorycznym na Uniwersytecie Zielonogórskim – poniżej w całej audycji „Polski na tapecie”.
Polski na tapecie – audycja z 9.12.
Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach odbędzie się 16 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim.