Czwórka muzyków, która składa się na całość zespołu Most jest doskonale znana lubuskiej publiczności. Już od kilku lat muzycy prezentowali się na deskach klubów w całym województwie, jako dwa zupełnie odrębne projekty. Tym razem postanowili połączyć siły, z których publika dostaje w prezencie wielkiego, wstrząśniętego, muzycznego szejka.
Muzyka łączy ludzi, a most łączy brzegi. Nietrudno się więc domyśleć skąd zrodził się pomysł na nazwę grupy, która idealnie wpisuje się w zależność, powstałą między dwoma innymi zespołami, z którymi muzycy mieli dotychczas do czynienia.
Rozmowa z zespołem Most
Brzmienie Zespołu MOST oparte jest głównie na gitarach. Muzycy jednak nie zamykają za sobą furtki z napisem jednego, konkretnego gatunku muzycznego, a powstałe dotąd utwory nie chcieliby wrzucić do przysłowiowej, muzycznej szuflady.
Rozmowa z zespołem Most
Do tej pory grupa nie zdążyła nigdzie zarejestrować swojej muzyki i jako jeden z nielicznych lubuskich zespołów zdecydowała się tworzyć w języku polskim. W ostatniej edycji Kulturalnego Przebudzenia porozmawiałyśmy z nimi również o kilometrach pomiędzy miejscowościami, w których na co dzień mieszkają.
Rozmowa z zespołem Most
Pomimo doświadczenia z poprzednich projektów, zespół MOST jest jednym z młodszych lubuskich zespołów. Na sam początek członkowie postawili na większy kaliber, jakim jest granie własnych utworów. Muzycy doskonale wiedzą również , jak ciężką pracę należy włożyć w promocję grupy.
Rozmowa z zespołem Most
Rozmowa z zespołem Most
UWAGA!
KULTURALNE PRZEBUDZENIE to nie tylko kultura od kuchni i informacje o najciekawszych wydarzeniach artystycznych. Założyłyśmy, że ma to być również przestrzeń dla początkujących muzyków i wszelkiej maści twórców. Jeżeli chcecie pokazać się szerokiej publiczności, piszcie na adres: kulturalneprzebudzenie@gmail.com i kontaktujcie się nami za pośrednictwem facebook'a: www.facebook.com/kulturalneprzebudzenie
Autor: Karina Nicińska