Pierwszeństwo do rezerwacji miejsca w przedziale dla rodziców podróżujących z dzieckiem będą mieli ci, których pociecha mieści się w przedziale wiekowym do 4 lat. Warto również wspomnieć, że poza wyznaczonym miejscem, osoby podróżujące z dziećmi mogą na pokład pociągu zabrać niezłożony wózek, za który przewoźnik już od marca br. nie pobiera opłaty.
To jednak nie koniec udogodnień. Na wybranych dworcach PKP, jak chociażby w Warszawie i Wrocławiu pojawią się przewijaki, które zostaną udostępnione wszystkim podróżującym, bez względu na rodzaj i klasę wykupionego biletu. O wygodzie najmłodszych pomyślano również w sferze gastronomicznej. Rodzic może poprosić w trakcie podróży obsługę WARS o wrzątek, wyparzenie butelki bądź podgrzanie dziecięcych przysmaków. Dodatkowo w karcie dań znajdzie się coś specjalnie dla małych podróżników. „Kids’s Menu” – to kartę dań przygotowanych z myślą o gustach najmłodszych pasażerów.
Dla tych, którzy wybierają się w dalsze podróże, np. nad polskie morze czy w góry, również czeka wiele udogodnień. PKP Intercity oferuje specjalne wagony ze Strefą Małego Podróżnika, a w tejże strefie: plac zabaw na kółkach dla najmłodszych oraz przewijaki, na korytarzu natomiast wydzielona przestrzeń na wózki dziecięce oraz większe bagaże.
Jeśli zaś chodzi typowo o wyjazd w Dniu Dziecka, oprócz darmowego przejazdu zarówno w 1 jak i 2 klasie wszystkich krajowych pociągów spółki, czyli Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex), Express InterCity (EIC) i EuroCity (EC), na każdego małego podróżnika czekać będzie niespodzianka w postaci kolorowanki przygotowanej w ramach projektu „Twoja Kolej”.
Być może nowe przedziały wyposażone w wygodne pufy, klocki, gry planszowe, puzzle, tablice do rysowania i kreskówki są drogą do podróży nie upływającej pod hasłem „Daleko jeszcze?”
Bezpłatne bilety można pobrać w kasach i należą się one każdemu dziecku do lat 16.
Autor: Jaga Czerniecka