Portal lubuskiekultura.pl zwiększa swoją funkcjonalność. Skorzystają na tym zarówno instytucje kultury z województwa lubuskiego, jak i mieszkańcy regionu. Dzięki nowym narzędziom można już nie tylko promować wydarzenia kulturalne, ale i rozwijać swoje zainteresowania.
W nowej odsłonie witryna jest jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb użytkownika. RCAK nazwał tę funkcję e-tożsamością. Osoba, która zarejestruje się na stronie, może np. wybrać kategorie wydarzeń, które są dla niej najciekawsze.
Potrzebę wprowadzenia nowych usług zauważył i sam RCAK, i skupione wokół niego instytucje.
Osoby uzdolnione artystycznie mogą korzystać z nowej elektronicznej usługi: e-animacji. Bez zmian pozostają za to funkcje e-kompozytora i e-designera. Umożliwiają one pracę z profesjonalnymi programami do grafiki i obróbki dźwięku.
Portal jest dostępny również w formie aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android i iOS.
Poprzez lubuskiekultura.pl mogą się promować nie tylko instytucje kulturalne, ale i media. Temu służy e-radio, które będzie udostępniać audycje kulturalne lokalnych rozgłośni.
Przy projekcie lubuskiekultura.pl współpracuje z RCAK-iem pięciu partnerów. Są to ośrodki kultury z Zielonej Góry, Sulechowa, Nowej Soli, Kostrzyna nad Odrą i Gorzowa Wielkopolskiego. Również one mogą promować się dzięki funkcjonalności portalu. Partner, który ma własną stronę internetową, może zintegrować ją z portalem i na nim również publikować informacje o własnych wydarzeniach.