LUBUSKIE:UCZELNIA:

Za kulisami pracy laboratorium w Parku Naukowo-Technologicznym. Rozmowa z Absolwentką Extra

Absolwenci Extra pojawiają się na antenie Radia Index. Rozmawiamy o ich osiągnięciach, planach na przyszłość, wspominamy studia. Do tego grona jakiś czas temu dołączyła Aleksandra Jędrzejewska.

Jako absolwentka Inżynierii Biomedycznej aktywnie działała w kole naukowym BiomedUZ, studiowała równolegle drugi kierunek jakim była Mechanika i Budowa Maszyn. Całym naukowy sercem stoi za swoim głównym kierunkiem studiów. Sama interesuje się nanotechnologią, gdzie te dziedzinę rozwija w Parku Naukowo-Technologniczym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Działalność w kole naukowym pozwoliła na zdobycie doświadczenia związanego z obsługą sprzętu laboratoryjnego, analizą danych, tworzenia własnych projektów. BiomeUZ, to także korzystanie z doświadczenia starszych kolegów. Pomysły realizowane w ramach koła lada moment zostaną opatentowane.

Zacznę od najciekawszego projektu, który w tej chwili jest zgłoszony do opatentowania. Zrobiliśmy, to na studiach, a potem kontynuowałam to w pracy i już teraz mogę o tym powiedzieć. Jest to urządzenie do rehabilitacji dłoni spastycznej, czyli dłoni sztywnej, która wymaga rehabilitacji i ma dobre właściwości. Możliwości tego urządzania są bardzo obiecujące

 

Wśród innych projektów jest temat związany z doktoratem naszej absolwentki czyli nanorurki ditlenku tytanu. Dzięki nim można bardzo mocno rozwijać medycynę. Obecnie Aleksandra w Parku Naukowo-Technologicznym pracuje na bardzo zaawansowanych mikroskopach.

Przed nami taka nasza perełka, jest to mikroskop którego nie używaliśmy na zajęciach, ale w parku już się z nim spotkałam. To spektroskop Romanowski. Jego zadaniem jest badanie składu chemicznego substancji, ale także określanie składu fazowego.

 

O pracy w laboratorium, planach na przyszłość i miłości do Uniwersytetu Zielonogórskiego więcej w rozmowie z Absolwentką Extra Marca Aleksandrą Jędrzejewską

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00