WAŻNEZIELONA GÓRA:

Gdzie będzie wymiana sieci? Prezes ZWiK o najbliższych inwestycjach

Na bieżąco informujemy o pracach prowadzonych przez Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizację. Przypomnijmy, że w tym roku spółka przekazała na inwestycje w infrastrukturę 16 mln złotych.

Teraz trwa między innymi remont sieci na ul. Jagodowej i budowa magistrali między Zatoniem a Kiełpinem. W jakich miejscach będą kolejne inwestycje? O tym Dariusz Gusta, prezes spółki.

Będziemy obecni na Zawiszy Czarnego, Kąpielowej. Mamy też w planach wymianę sieci na Foluszowej. Będziemy budować też nowe sieci na 1 Maja, na Łężycy na ulicy Kwiatowej, Liliowej czy też na Solidarności w Przylepie. W planach też mamy budowę nowych odcinków kanalizacji, chociażby na ul. Zielnej, Plonowej, Dożynkowej. To są inwestycje, które będziemy realizowali w tym roku.

Gusta dodaje, że Wodociągi czekają jeszcze na wyniki konkursu  w ramach Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Spółka stara się o 90 mln złotych na budowę zbiorników retencyjnych na terenie miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00