Czytanie to czas ogromnie przyjemny, ale i pożyteczny – mówi Paweł Mocny, radny Miasta Zielona Góra, który gościł w dwunastym już odcinku audycji Zielona Góra czyta z Indexem.
Dla większości rodaków jedną z najważniejszych wartości w życiu jest zdrowie. W tej dziedzinie dzisiejszy gość jest specjalistą. Pan Paweł Mocny, radny, ale też lekarz z pewnością zaleciłby nie tylko zdrowe odżywianie czy aktywność fizyczną, ale i czytanie, które może działać wręcz kojąco na nasze skołatane nerwy. Sam zaczął czytać bardzo wcześnie, a książki w jego domu zajmują sporo miejsca:
Zielona Góra czyta z Indexem cz.1
Jako uczeń szkoły podstawowej starał się czytać lektury, jednak bardziej ciągnęło go do pozycji spoza kanonu, szczególnie do książek historycznych:
Zielona Góra czyta z Indexem cz.2
Jak się okazuje nie tylko historia, beletrystyka czy książki filozoficzne. Jest taka jedna pozycja, o której mówi z uśmiechem. Początkowo czytał ją synowi, ale z czasem sam odkrył, że to książka warta przeczytania. Jaka? Posłuchajcie:
Zielona Góra czyta z Indexem cz.3
Świadomość wszechobecnej elektroniki trochę przeraża naszego gościa. Jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż jest niezbędna:
Zielona Góra czyta z Indexem cz.4
Czas na czytanie. Zbliża się uczta, w której Ligia również ma uczestniczyć. Przerażona dziewczyna początkowo nie chce brać udziału w tym wydarzeniu, jednak Akte, była kochanka Nerona, uspokaja ją. Kiedy jednak Ligia dostrzegła wśród gości Winicjusza,poczuła, że naprawdę chce być na tej uczcie.
“Quo vadis” czyta Paweł Mocny:
Zielona Góra czyta z Indexem cz.5
Do czego Neronowi służył wypolerowany szmaragd? O to pytaliśmy ostatnio. Oczywiście do przyglądania się innym. Prawidłowe odpowiedzi trafiają do listopadowej puli. Dzisiaj pytamy o to, kogo nazywano “boską Augustą”? Piszcie w prywatnej wiadomości na fanpage’u.
Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96FM!
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.