AUDYCJE 96 FM:

Poloniści w sieci WWW: wydarzeń, wiedzy i współpracy [Polski na tapecie]

W gronie naukowców dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to istotny element pracy. Poloniści nie są wyjątkiem. Jak ważne jest nawiązywanie kontaktów, okazuje się, gdy wokół nas specjalistów od ojczystego języka coraz mniej…

Wymianie informacji między osobami zainteresowanymi polszczyzną służyło czasopismo „Biuletyn Polonistyczny”, wydawane do 1991 roku. W ostatnich latach wznowiono je – powstał portal o tej samej nazwie. Redaktorzy koordynatorzy z instytutów polonistycznych w kraju i za granicą odpowiadają za treści, które dotyczą poszczególnych uczelni czy innych placówek.

Zajmuję się zbieraniem informacji z zakresu języka polskiego, kultury polskiej i wydarzeń, które dzieją się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zamieszczam je później w „Biuletynie Polonistycznym”. Jeżeli państwa to interesuje, można zajrzeć na stronę biuletynpolonistyczny.pl. Na pierwszej stronie mamy aktualności. Natomiast jeśli interesuje nas to, co dzieje się na Uniwersytecie Zielonogórskim, wpisujemy w odpowiednią zakładkę „Uniwersytet Zielonogórski”. Otrzymujemy informację, co związanego z działalnością polonistyczną wydarzyło się od 2015 roku w Instytucie Filologii Polskiej, na Wydziale Humanistycznym.dr Magdalena Jurewicz-Nowak, redaktor koordynator „Biuletynu Polonistycznego” dla Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redaktorzy portalu publikują m.in. dane o konferencjach naukowych, projektach badawczych, ofertach studiów czy pracy. Poza pełnieniem funkcji informacyjnej „Biuletyn…” ma integrować polonistów – tych starszych stażem, jak i młodych, rozpoczynających kształcenie w tej dziedzinie.

O budowaniu polonistycznej społeczności za pośrednictwem portalu – w całej audycji.

Polski na tapecie – 10.11.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00