KULTURA:

[Kabaretobranie 2014] Kto wystąpi – część 2

AGNIESZKA WŁODARCZYK

Aktorka i piosenkarka. W 1996 zadebiutowała w Teatrze Studio Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza – Tyle miłości. Zagrała tam również w musicalu Metro. Jest znana z takich produkcji jak: Sara – tytułowa rola w filmie Macieja Ślesickiego, 13 posterunek, 13 posterunek 2, Plebania, Zostać miss i Zostać miss 2, Dziki i Dziki 2, Pojedynek, Pierwsza miłość.

30 listopada 2007 ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany Nie dla oka…. Przy tworzeniu płyty Włodarczyk współpracowała m.in. z Liberem, Robertem Jansonem, Sylwią Grzeszczak, Piotrem Bukartykiem, Krzysztofem Antkowiakiem czy Leszkiem Kamińskim. Album promowany był singlem "Zawsze byłam". Uzyskał status złotej płyty, sprzedawszy się w nakładzie ok. 15 tys. egzemplarzy.

CEZARY PAZURA

Aktor, komik, reżyser i producent w jednej osobie. Zagrał w ponad 55 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Do współpracy zapraszali go najznamienitsi filmowi twórcy, m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski.

W 1994 r. otrzymał statuetkę Złotej Kaczki, tym samym został uznany najpopularniejszym polskim aktorem 1993 roku.

Cezary Pazura to niezwykle wszechstronny artysta. Pracuje przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów (tzw. dubbing). Próbuje również swoich sił jako piosenkarz ( wydał płytę, a do współpracy zaprosił m.in. Olafa Lubaszenko, Bogusława Linde i Piotra Bukartyka).  Oprócz talentu aktorsko-wokalnego, znany jest także z rewelacyjnych projektów kabaretowych.

KABARET CZWARTA FALA

Równie młody, jak i doświadczony kabaret, którego twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów, pozornie zwyczajnych sytuacji.

Bardzo specyficzny styl poczucia humoru prezentowanego przez Zespół ma swoje odzwierciedlenie w tematyce poszczególnych skeczy. Jednakże każdy z nich jest tak rozbudowany tekstowo i wizualnie, iż wszyscy widzowie, niezależnie od wieku, znajdują coś, co przyciąga ich uwagę.

Świadczą o tym zdobyte nagrody publiczności oraz liczne zaproszenia na występy w całej Polsce.

KABARET Z KONOPI

To niewątpliwie ulubieńcy widowni, o czym świadczy fakt nadania kilkudziesięciu  nagród  przez publiczność na festiwalach i przeglądach kabaretowych w całym kraju. Zdobycie, w większości pierwszych nagród nadanych przez jury konkursowe m.in. na festiwalach: PAKA, Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, Manewrach Kabaretowych, Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej i wielu innych może swiadczyc o wysokim poziomie artystycznym Kabaretu z Konopi.

Brali również  udział w wielu programach telewizyjnych: Kabaretożercy w TVP2, Stand Up Zabij mnie Śmiechem w Polsacie, Między kuchnią a salonem w TVN oraz Dzięki Bogu już weekend w TVP2. Pozwala to zaliczyć Kabaret z Konopi do czołówki polskich kabaretów, nie tylko w kategorii kabaretów młodego pokolenia.

Skecze Kabaretu z Konopi to parodie sytuacji naszego życia codziennego zdarzające się : w domu, sklepie , na ulicy, w urzędach a także w mediach. Niewątpliwie program kabaretu bawi widzów poddając ich skutecznej śmiechoterapii.

IRENEUSZ KROSNY

Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie.

Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie.

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH

Znany jako KSM to kielecki zespół założony w 2003 roku.

Bardzo szybko stał się rozpoznawalny przez szeroką publiczność, dzięki częstym udziałom w telewizyjnych programach kabaretowych. Artyści byli stałymi gośćmi u Piotra Bałtroczyka, a z czasem żaden telewizyjny kabareton nie mógł się obyć bez ich udziału i energetycznego wkładu. Widzowie zapamiętali ich jako znawców tematyki sportowej, dzięki „Piosence Trenera”, czy przezabawnej parodii Jacka Krzynówka. Wszyscy doskonale znają charakterystyczne postaci Kłaka i Śruby. Kabaret Skeczów Męczących odważnie wyśmiewa wszystko, co ich otacza. Przedstawili alternatywne wersje teleturniejów „Kocham Cię, Polsko”, czy „Trfam Telegra”.

[%]php%news%19194[%]

Autor: Paweł Hekman / źródło: www.kabaretobranie.pl

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00