SPORT:ZIELONA GÓRA:

Lechia wygrała w Elblągu i zagra w 1/16 Pucharu Polski

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii Zielona Góra w Elblągu w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Lechiści pokonali miejscową, IV-ligową Concordię 2:0, a to oznacza, że nasz zespół zagra w 1/16 rozgrywek pucharowych.

Lechia od początku przejęła inicjatywę i nie pozwalała rywalowi na zbyt wiele. Mówi drugi trener Lechii Michał Sucharek.
Mieliśmy pełną dominację.  W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale byliśmy nieskuteczni. Później, w drugiej połowie, zagraliśmy lepiej, bo strzeliliśmy dwie bramki. Mecz pod pełną kontrolą, cieszymy się z awansu.
Trenera zapytaliśmy, czy czwartoligowiec czymś zaskoczył naszych piłkarzy.
Oglądaliśmy rywala, wiedzieliśmy, że grają w niskim pressingu. Byliśmy na to przygotowani. Nie zaskoczyli nas w żaden sposób. Byliśmy dobrze zorganizowali, Cieszmy się, ale teraz regeneracja i mecz z Odrą Bytom Odrzański.
A jeśli chodzi o losowanie 1/16 finału Pucharu Polski, zaplanowano je na 30 września.