– Na mapie każdy znajdzie coś dla siebie, bo z jednej strony na turystów czekają piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy górskie i jeziora, z drugiej pełne dzikiej przyrody parki i rezerwaty, z innej znowu nawiedzone zamki i historyczne muzea, a także pełne muzyki kluby i pysznego jedzenia restauracje – wylicza Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl – organizatora akcji. – Zwiadowcy przygotowali przewodnik inny niż wszystkie – każdy punkt oznaczony na wakacyjnej mapie Polski posiada opis uzasadniający, dlaczego warto do niego zawitać, wzbogacony o subiektywne doznania, a także zdjęcia i materiał video z wizyty w danym regionie. Mając taką bazę informacji, wystarczy już tylko ustalić kolejność zwiedzania miejsc i ruszać w drogę.
Zabawa trwać będzie do końca sierpnia. – Chcemy w te wakacje zachęcić Polaków do podróżowania po kraju, aby udowodnić im, że pełen jest pozytywnej energii oraz miejsc, w których można cudownie spędzić czas – dodaje Katarzyna Nowaczyk. – Poniżej przedstawiamy stworzone przez Wakacyjnych Zwiadowców Kraju opisy miejsc, które jak dotąd w ramach konkursu odwiedziła największa ilość osób.
Morze pozytywnych emocji
Zabawa – to jedno z pojęć, które na przestrzeni ostatnich lat diametralnie zmieniło swoje oblicze. Tezę tę potwierdzą z pewnością nasi rodzice i dziadkowie, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy ołowianych żołnierzyków czy konika na biegunach. Jednym z miejsc kryjących w sobie zbiór archiwalnych już dziś zabawek jest kieleckie muzeum – istne imperium wspomnień z dzieciństwa. Warto dodać, że oprócz najstarszych zabawek, podziwiać można również współczesne eksponaty. Ta niezwykła różnorodność zbiorów sprawia, że przyciąga ono fanów zabawek w każdym wieku, jednocząc i łącząc pokolenia. I choć wystawione przedmioty już dawno odeszły do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym atrakcjom, zdaniem wielu posiadają niezwykłą moc i duszę, nadając temu miejscu wyjątkowo bajeczny klimat.
Solne miasto
Kopalnia soli w Bochni – najstarsze polskie miejsce wydobycia soli kamiennej, niestety mniej znana, niż ta w Wieliczce. Nad miastem górują dwa szyby – udostępniony turystom Campi oraz Sutoris, do którego zjazd szybem dozwolony jest tylko dla kuracjuszy. Szyb Campi oferuje zwiedzającym wyjątkowe atrakcje – malownicze, przez lata żłobione solne półki, wykute w skałach kapliczki i rzeźby, a także rejs podziemną rzeką. Ciąg korytarzy sprawia, że przenosimy się do magicznej krainy. Nie trzeba się obawiać, że się w niej zgubimy, bo zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika, który szalenie ciekawie opisuje historię kopalni i jej pracowników. Dla żądnych przygód, kopalnia oferuje również zwiedzanie nocne. Taka wycieczka z pewnością niejednemu śmiałkowi podniesie poziom adrenaliny. Piękne solne miasto to idealna propozycja na niebanalne spędzenie czasu. Po wyjściu na powierzchnię nawet niebo wygląda inaczej.
Rzeczna przygoda w Bałtowie
Spływ tratwą to może dość nietypowa, ale prężnie rozwijająca się forma błogiego lenistwa. Jednym z pionierów tej dziedziny w Polsce jest z pewnością Bałtów, który od lat dostarcza wielu emocji na swym wodnym szlaku. Spływ rzeką kamienną, będący jedną z wielu atrakcji tego regionu, to trwająca ponad 1.5 h podróż po malowniczych zakątkach miasta. Całość idealnie dopełniają kierujący tratwami flisacy. Ubrani w tradycyjne stroje regionalne górale to nie tylko atrakcja, alei zacni towarzysze podróży. Opowiadane przez nich legendy czy głośne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu to tylko niektóre z przykładów rozrywki. Wychodzący na przeciw oczekiwaniom swoich gości flisacy, organizują także niezwykle romantyczne spływy z pochodniami, które w połączeniu z nastrojową muzyką i przyrodą tworzą tu iście wenecki klimat.
Zaliczaj kolejne atrakcje na wakacyjnej mapie Polski i wygrywaj atrakcyjne nagrody!
Konkurs, polegający na gromadzeniu przez uczestników jak największej liczby punktów za wizyty w miejscach z listy, tworzonej przez Zwiadowców, trwać będzie przez dwa wakacyjne miesiące. Aby otrzymać punkty, uczestnik musi zameldować swoją obecność w danym miejscu, wykorzystując mobilną aplikację Facebook Places.
Wakacyjna mapa Polski dostępna jest na stronie akcji: www.czyjaraszsiepolska.otowakacje.pl. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy zarejestrować się pod tym samym adresem korzystając z przycisku Zaloguj przez Facebook. Główną platformę interakcji z uczestnikami konkursu stanowi ponadto strona serwisu otoWakacje.pl na Facebooku http://www.facebook.com/otoWakacje.
Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 35 tys. zł. Vouchery na weekendowy pobyt w SPA oraz telefony LG Swift GT 540, przyznawane są najbardziej aktywnym zwiadowcom na koniec każdego z 8 tygodni zabawy. Na trójkę podróżników, którym do 31 sierpnia uda się zebrać na swoim koncie największą ilość punktów czekają ponadto skuter Aprilia Mojito, iPad 3G 64GB oraz Laptop Sony Vaio.
Autor: UZetka.pl