Najlepiej czystej i blisko Zielonej Góry. Gdzie taką znaleźć? Nie zapominając o Łagowie czy Zbąszyniu, które cieszą się dużą popularnością, spójrzmy co jeszcze oferuje nam najbliższe otoczenie.
Dąbie – 27km od Zielonej Góry
Kąpielisko przy nowoutworzonym kompleksie wypoczynkowym wśród borów sosnowych. Znajdziemy tam bar, lodziarnię i wypożyczalnię pojazdów wodnych tuż przy piaszczystej plaży. Wydzielono miejsce na pływanie oraz zabawy dla dzieci, a także do zorganizowania ogniska. Departament Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody ocenia ją jako przydatną do kąpieli.
Glibiel – 40 km od Zielonej Góry
Nowe kąpielisko, które uzyskało doskonałą ocenę jakości wody! Jest tam wydzielone miejsce do kąpieli dla dzieci, a także dostosowane dla osób z niepełnosprawnością. Mamy możliwość rozpalenia ogniska oraz skorzystania z boiska do siatkówki plażowej.
Niesulice – 44 km od Zielonej Góry
Tam najwięcej możliwości oferuje kąpielisko OW Kormoran, na którym możemy skorzystać z natrysków, miejsca na ognisko oraz udogodnień dla dzieci i osób z niepełnosprawnością.
Liny – 45 km od Zielonej Góry
Natryski, przebieralnie, przestrzeń dla dzieci i na ognisko, a przede wszystkim – woda przydatna do kąpieli. Czyli wszystko, czego możemy potrzebować podczas letniego weekendu.
Głębokie – 50 km od Zielonej Góry
Warto przejechać tę odległość, ponieważ woda jest tam doskonałej jakości. Nie brakuje też atrakcji takich jak plac zabaw przy plaży czy wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Jezioro Wilkowskie – 53 km od Zielonej Góry
O dużej zawartości wapnia. Wyróżnia się błękitną flagą – odznaczeniem proekologicznej organizacji dedykowanym dla kąpielisk za działania na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa oraz jakość wody.
Jezioro Tarnowskie – 53 km od Zielonej Góry
Znajduje się przy ośrodku wypoczynkowym. Zapewnione mamy miejsce na ognisko, liczne udogodnienia i atrakcje.
Sława – 60 km od Zielonej Góry
Bogate zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia pojazdów wodnych pomost oraz ocena jakości wody jako doskonałej. Nie zapominając o udogodnieniach dla dzieci i osób z niepełnosprawnością.
Jak widać, mamy z czego wybierać. Najlepiej poddać je własnej ocenie!
źródło: sk.gis.gov.pl
autorka: Sara Urban