UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Co ma wspólnego fizjoterapia z logopedią?

Czy połączenie fizjoterapii i logopedii jest uzasadnione? Dlaczego logopedzi interesują się stawami skroniowo-żuchwowymi i mechanizmem centralizacji głowy? Co ma wspólnego postawa ciała człowieka z jego wymową? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy IV konferencji naukowo-metodyczna pt. “Fizjoterapia w logopedii”.

Konferencja odbędzie się 29 czerwca 2024 roku. Wydarzenie stanowi część cyklu konferencji naukowo-metodycznych „Logopedia – konteksty biomedyczne”, nad którym patronat objęła wojewódzka konsultantka w dziedzinie neurologopedii – mgr Aldona Wijatkowska. Celem czwartej konferencji jest zapoznanie Uczestników z możliwościami wykorzystania różnych zakresów fizjoterapii w diagnozie, terapii i rehabilitacji pacjentów logopedycznych.

Dużo ciekawych tematów, dużo prelegentów, którzy skupią się na nowoczesnych metodach terapii łączonej.

Konferencji towarzyszy uroczystość z okazji jubileuszu 35-lecia pracy akademickiej prof. UZ dr hab. Ewy M. Skorek, 20-lecia uruchomienia 4-semestralnych studiów podyplomowych w zakresie logopedii, 5-lecia istnienia Katedry Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

O tym jak rozbudowana jest dziedzina logopedii i jakie kolejne nowe dziedziny tworzy w połączeniu z fizjoterapią mówiła na antenie radia Index dr Magdalena Urbańska. Poruszyliśmy szczególnie kwestie problemów logopedycznych dotyczycących dzieci.

Mogę przyspieszyć terapię za pomocą regeneracji mięśni dzięki czemu pacjent odzyska sprawność np. połykania pokarmu

 

Patronat medialny IV konferencji naukowo-metodycznej pt. “Fizjoterapia w logopedii” Media Akademickie: Akademickie Radio Index, Index TV, Portal Uniwersytecki www.wZielonej.pl;

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00