Czy połączenie fizjoterapii i logopedii jest uzasadnione? Dlaczego logopedzi interesują się stawami skroniowo-żuchwowymi i mechanizmem centralizacji głowy? Co ma wspólnego postawa ciała człowieka z jego wymową? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy IV konferencji naukowo-metodyczna pt. “Fizjoterapia w logopedii”.
Konferencja odbędzie się 29 czerwca 2024 roku. Wydarzenie stanowi część cyklu konferencji naukowo-metodycznych „Logopedia – konteksty biomedyczne”, nad którym patronat objęła wojewódzka konsultantka w dziedzinie neurologopedii – mgr Aldona Wijatkowska. Celem czwartej konferencji jest zapoznanie Uczestników z możliwościami wykorzystania różnych zakresów fizjoterapii w diagnozie, terapii i rehabilitacji pacjentów logopedycznych.
Konferencji towarzyszy uroczystość z okazji jubileuszu 35-lecia pracy akademickiej prof. UZ dr hab. Ewy M. Skorek, 20-lecia uruchomienia 4-semestralnych studiów podyplomowych w zakresie logopedii, 5-lecia istnienia Katedry Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.
O tym jak rozbudowana jest dziedzina logopedii i jakie kolejne nowe dziedziny tworzy w połączeniu z fizjoterapią mówiła na antenie radia Index dr Magdalena Urbańska. Poruszyliśmy szczególnie kwestie problemów logopedycznych dotyczycących dzieci.
Patronat medialny IV konferencji naukowo-metodycznej pt. “Fizjoterapia w logopedii” Media Akademickie: Akademickie Radio Index, Index TV, Portal Uniwersytecki www.wZielonej.pl;