Głównym celem studiów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i poszerzenie wiedzy przede wszystkim architektów, inżynierów budownictwa, projektantów-pracujących w wykonawstwie budowlanym na temat problemów związanych z oszczędzaniem energii w budynkach na etapie ich projektowania, eksploatacji, a także termomodernizacji budynków istniejących i wykonywania audytów energetycznych.
Ze względu na tematykę studiów, zaleca się aby uczestniczki i uczestnicy posiadali ukończone inżynierskie lub magisterskie studia wyższe na kierunkach: budownictwo, inżynieria sanitarna, inżynieria środowiska, energetyka cieplna, architektura lub na kierunkach pokrewnych. Jest to zalecenie, natomiast warunkiem koniecznym jest posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego lub inżynierskiego.
Studia kończy egzamin-obrona pracy dyplomowej, a pozytywny wynik upoważnia do wydania dyplomu ukończenia studiów podyplomowych. Dyplom kwalifikuje do uzyskania wpisu na liście Ministra Infrastruktury i wykonywania zawodu audytora energetycznego w zakresie sporządzania audytów energetycznych, m.in. dla potrzeb ustawy o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych i remontowych oraz sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.
Uczestnicy studiów otrzymają dodatkowe wsparcie w postaci:
•materiałów dydaktycznych (materiały do wykładów i ćwiczeń, komplet podręczników, program komputerowy do sporządzania świadectwa energetycznego),
•wyżywienia,
•zwrotu kosztów dojazdu.
Autor: Źródło: UZ