Prawa dziecka w różnych aspektach oraz instytucje rzecznictwa praw dziecka w Polsce i na świecie to dwa zagadnienia, na których powinny się koncentrować prace magisterskie i doktorskie mogące zostać zgłoszone do konkursu. Mogą brać w nim udział osoby, które uzyskały stopień magistra lub tytuł doktorski, bez względu na uczelnię, kierunek i dyscyplinę naukową, o ile treść przedłożonej pracy jest zgodna z określonym w Regulaminie zakresem tematycznym.
Podstawą wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie do dnia 31 marca 2014 roku (decyduje data złożenia pracy w Biurze RPD lub data stempla pocztowego) pracy magisterskiej lub doktorskiej obronionej w roku akademickim 2012/2013, odpowiadającej powyższym warunkom.
Zgłoszenia pracy do konkursu mogą dokonywać: autorzy prac oraz – w porozumieniu i za pisemną zgodą autora – promotorzy prac i władze uczelni. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie autora o wyrażeniu zgody na ewentualne nieodpłatne wykorzystanie nagrodzonej pracy przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka w ramach jego pracy w tym na wydanie drukiem przesłanych prac w dowolnej formie, wprowadzanie w nich niezbędnych skrótów i redakcji, a także zgodę autora na przetwarzanie danych osobowych w związku z uczestnictwem w niniejszym konkursie.
Głównymi kryteriami oceny prac będą:
– walory poznawcze pracy i dostarczenie rzetelnej wiedzy o zjawiskach i problemach;
– możliwość praktycznego wykorzystania rezultatów;
– rzetelność w zakresie metodologii.
Laureatów konkursu poznamy nastąpi do dnia 31 lipca 2014 roku.
Nagrodami w Konkursie są:
– nagroda główna dla zwycięzcy w kategorii prac doktorskich w wysokości 5 000 zł;
– nagroda główna dla zwycięzcy w kategorii prac magisterskich w wysokości 3 000 zł;
– wyróżnienia.
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu Rzecznika Praw Dziecka.
[%]php%file%33[%]
Autor: Damian Łobacz