Jak zdradzają członkowie Koła Naukowego Studentów Astronomii poszukiwanie planet wygląda inaczej niż wyobrażają to sobie ludzie. Mateusz Wiśniewicz wyjaśnia, że praca astronoma daje wiele satysfakcji. – Warsztaty maja pokazać wszystkim chętnym jak wygląda praca astronoma w czasie poszukiwania planet pozasłonecznych. Normalnie gwiazdy jednostajnie świecą, jeżeli coś zaburzy światło, to oznacza, że tam może być planeta – wyjaśnia student.
Dzięki projektowi „Odkrywcy planet”każda osoba, która ma dostęp do sieci może wcielić się w poszukiwacza planet poza układem słonecznym. To właśnie dlatego, jak wyjaśnia Karolina Rożko, uczestnicy piątkowego spotkania powinni przybyć ze swoimi komputerami. – Chcemy na bieżąco pokazać jak działa ten program, żeby ludzie mogli szukać planet razem z nami – przyznaje gość Radia Index.
Piątkowe warsztaty Koła Naukowego Studentów Astronomii zaczynają się o godzinie 17:00. Odbędą się one w sali 106, w siedzibie Wydziału Fizyki i Astronomii (ul. Szafrana 4a, A-29).
Autor: kt