WOŚP

Intelektualna uczta na Przystanku Woodstock!

AKADEMIA SZTUK PRZEPIĘKNYCH to miejsce ważnych spotkań i dyskusji. Można tam w cudownej atmosferze posłuchać i porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi.

Jak mówi sam Jurek Owsiak:

„Uczymy ludzi dyskutować. Nie brać się za bary, nie brać się za łby. Uczymy ludzi jak rozmawiać.”

To miejsce spotkań z wybitnymi osobami ze świata polityki, religii, kultury, sztuki i nauki. Dotychczas na Woodstocku mogliśmy spotkać się z Lechem Wałęsą, Tadeuszem Mazowieckim, czy Leszkiem Balcerowiczem, aby porozmawiać o Polsce. To tutaj właśnie toczyły się dyskusje z Moniką Olejnik, Kubą Wojewódzkim, Tomaszem Lisem czy Tomaszem Siekielskim na temat dziennikarzy i mediów.

Akademia nie omija też tematów wolności, religii czy poświęcenia. Uczestnicy spotkali się dotychczas m.in. z ks. Janem Kaczkowskim, ks. Adamem Bonieckim, Janiną Ochojską czy s. Małgorzatą Chmielewską.

Klimat i sedno rozmowy budują sami uczestnicy, aktywnie zadając gościom pytania podczas spotkań.

ASP to także przestrzeń, w której dużo można też zrobić. Na woodstokowiczów czekają wszelkiego rodzaju warsztaty i projekty. W tym roku tematami warsztatów są m.in. prawa człowieka i edukacja globalna, zdrowie, psychologia i rozwój osobisty, ekologia, podróże, kultura, nauka i sport.

W tym roku ASP, podobnie jak w rok temu, rusza już w środę 2 sierpnia. Na dzień dobry możemy pośmiać się z repertuaru Kabaretu Młodych Panów oraz  uczestniczyć w Projekcie Jazz.  Jazzową koncertową ucztę przygotują Wojtek Mazolewski Quintet, EABS oraz Skicki-Skiuk.

3 sierpnia ASP zaprasza na spotkanie z o. Pawłem Gużyńskim oraz gen. Mirosławem Różańskim. Późną nocą na swój koncert zaprasza Pawbeats Orchestra.

W piątek 4 sierpnia podczas spotkania z dr. Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Jarosławem Gwizdakiem – sędzią sądu rejonowego z Katowic będzie można porozmawiać o aktualnych tematach dotyczących praw człowieka i nie tylko. Kolejnym gościem tego dnia będzie Maciej Orłoś. Tego dnia również będzie można porozmawiać na temat tolerancji i otwartości z Robertem Biedroniem. Na zakończenie Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego zaprasza na swój spektakl „Stopklatka”.

Sobotnie spotkania rozpoczyna Przemysław Kossakowski – człowiek, który nie boi się przekraczać granic i wchodzić w cudza skore. Kolejni goście to Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk z fundacji SYNAPSIS którzy przybliżą uczestnikom temat autyzmu. Tego dnia również na zakończenie koncert Piotra Bukartyka.

W tym roku prowadzącym rozmowy będzie Piotr Kraśko.

Autorka: Katarzyna Zagożdżon

Zobacz więcej
Back to top button