Bezpieczeństwo to podstawa, a z roku na rok społeczeństwo stawia fundacji WOŚP co raz większą poprzeczkę, którą co raz trudniej przeskoczyć. W przypadku Przystanku Woodstock, co roku organizatorzy udowadniają, że jest to jeden z najbezpieczniejszych festiwali w Polsce. Pomimo wydarzenia o podwyższonym charakterze najpiękniejszy festiwal świata jest doskonale przygotowany pod względem medycznym.
Woodstockowicze mogą czuć się bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem imprez masowych organizowanych w ramach festiwalu Przystanek Woodstock czuwa kilka tysięcy osób. Podstawę zabezpieczenia stanowi służba informacyjna festiwalu – „Pokojowy Patrol”, czyli grupa ponad 1000 pełnoletnich osób, które przeszły specjalistyczne i certyfikowane szkolenia zgodnie z wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Potrafią udzielać pierwszej pomocy. Ich działania są szybkie i skuteczne, ale jednocześnie przemyślane i adekwatne do istniejącego zagrożenia. Ich wiedza, umiejętności i skuteczność od lat są chwalone przez policję i inne profesjonalne służby zabezpieczenia.
System zabezpieczenia medycznego stanowi ok. 300 osób pracujących w tzw. „Medycznym Patrolu”. Są to osoby posiadające wykształcenie medyczne, przede wszystkim ratownicy medyczni oraz lekarze.Zapleczem do pracy „Medycznego Patrolu” jest doskonale wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia medyczne tzw. „szpital polowy”, sieć rozmieszczonych na całym terenie festiwalu punktów pierwszej pomocy oraz środki transportu w formie quadów i ambulansów. O szczegółach tegorocznego zabezpieczenia medycznego opowiada Jerzy Owsiak:
Przypominamy również, że m.in. cukrzycy mogą zostawić swoje leki w przygotowanej do tego lodówce patrolu.