ZIELONA GÓRA:

Koniec Kawicki Gate. Radny pozbawiony mandatu

Dodajmy, że Kawicki stracił prawo jazdy na 2 lata, ponadto zapłacił grzywnę. Radni długo zwlekali z wygaszeniem mandatu, o które wnosił wojewoda lubuski. Do tej pory tłumaczyli to stwierdzeniem, że sprawa nie jest jednoznaczna.

Ostatecznie po kilkunastominutowej burzy podczas wtorkowej sesji rady miasta, poddano wygaszenie mandatu pod głosowanie. Wynik? 13 głosów za, jeden sprzeciw. Trzej radni wstrzymali się od głosu, byli to: Aleksandra Mrozek, Grzegorz Hryniewicz oraz Krzysztof Machalica. Swój sprzeciw zgłosił jedynie Zbigniew Bartkowiak z SLD. Co ciekawe tuż przed głosowaniem z sali wyszedł Jacek Budziński oraz Piotr Bartczak.

Kamila Kawickiego nie było na sali sesyjnej podczas wtorkowego głosowania. Opuścił salę na krótko przed jego rozpoczęciem.

Autor: Paweł Hekman

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
0:00
0:00