KULTURA:

mUZyczne studia

Absolwent tego kierunku posiada umiejętności wykwalifikowanego muzyka, który jest przygotowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych w szkołach. Na szczęście człowiek, który ukończył Wydział Artystyczny, nie jest skazany na wieczne błąkanie się po szkolnych korytarzach.
 
Z tak dużym bagażem doświadczeń, który każdy ze studentów zdobywa podczas pięciu lat, otwiera się szereg możliwości. Wiele osób zakłada swoje własne zespoły lub chóry. W tym momencie nieoceniony okazuje się przedmiot Zespół wokalny z metodyką, na którym to żacy poznają różne sposoby i metody pracy z chórem lub zespołem wokalnym. Innym ciekawym przedmiotem, który jest równie ważny w pracy z chórami jest dyrygowanie.
 
Nie tylko w prowadzeniu zespołów absolwent może upatrywać swoją karierę zawodową. Dzięki nauce emisji głosu jest możliwość zdobycia solidnego wykształcenia wokalnego, co w przyszłości może zaowocować karierą na polskim lub nawet światowym rynku muzycznym jako wokalistka lub wokalista.
 
Dodatkową zaletą tego kierunku jest obowiązkowa nauka gry na fortepianie, czyli zdolność bardzo przydatna w zawodzie muzyka. Ponadto kandydaci mają możliwość wyboru drugiego instrumentu, na którym będą mieli okazję uczyć się gry nawet od podstaw u wykwalifikowanych profesorów. Do wyboru różnorodne instrumentarium, zaczynając od skrzypiec, przez gitarę, saksofon, kończąc na akordeonie. 
 
Głównym atutem Instytutu Muzyki, jest chór mieszany pod dyrekcją Pani ad. Łucji Nowak, która dwa razy w tygodniu przez 1,5h nieugięcie każe śpiewać studentom. Wysiłek jednak się opłaca. Chór ten w roku 2010 otrzymał wyróżnienie w konkursie zespołów chóralnych XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego. Chór Instytutu uświetnia swoją obecnością  wiele imprez związanych z organizacją Uniwersytetu, jest nieodłącznym elementem na Inauguracji Roku Akademickiego.
 
Edukacja Artystyczna to taki kierunek, dzięki któremu młodzi ludzie oswajają się z tremą i z wystąpieniami publicznymi. Dzięki licznym popisom i koncertom studenci mają szansę pokazać swoje zdolności nie tylko w zamkniętej sali podczas zajęć z profesorem, ale także wśród większej publiczności. Jednak Instytut to dla studentów nie tylko sama nauka i obowiązki, dzięki przychylności Dyrekcji i Parlamentu Studenckiego mają oni okazję poznawania kultury wyższej, poprzez  wyjazdy do Opery Wrocławskiej bądź Poznańskiej. Studenci maja też do swojej dyspozycji salę, w której do dyspozycji jest komputer, czajnik i pianino.
 
Dlatego, jeżeli chcesz poszerzać swoje horyzonty i masz talent muzyczny, przyjdź na egzaminy wstępne 13 lipca o godz. 9:00 przy ul. Szafrana 19 i spróbuj swoich sił. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie
 

Autor: Katarzyna Oknińska

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00