SPORT:ZIELONA GÓRA:

SKM Zastal wygrał po raz pierwszy w lidze

Koszykarze Q8Oils SKM Zastalu Zielona Góra odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach drugiej lidze. Po ubiegłotygodniowej porażce w Zgorzelcu tym razem zielonogórzanie pewnie pokonali Obrę Kościan 87:60.

Zastalowcy byli, szczególnie w pierwszej połowie, drużyną zdecydowanie lepszą. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili już 50:21 i jasnym się stało, że losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte już przed przerwą  W drugiej połowie zielonogórzanie kontrolowali wynik meczu. Doszło jednak do bójki z udziałem naszej drużyny, po której parkiet opuścili najbardziej doświadczeni: Nikodem Sirijatowicz i Kamil Olejnik. Ten pierwszy w taki oto sposób tłumaczy zajście z końcówki trzeciej kwarty.

Myślę, że parę niepotrzebnych incydentów ze strony zawodników z Kościana. Rozumiem frustrację. My zachowaliśmy się jako zespól, ruszyliśmy, ale potoczyło się tak, jak się potoczyło. Jeśli chodzi o mecz, Kościan dobrze grał kontrą, mieliśmy z tym problem, choć wynik tego nie oddaje. W drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski, i tak już było do końca.

Czy przebieg meczu mógł zaskoczyć trenera SKM-u Piotra Bakuna?

Nie znam siły zespołu z Kościana. Połowę zagraliśmy bardzo dobrze, później wdarło się trochę łobuzerki. Ważne, że wygraliśmy. Po dwóch meczach trudno o konkretne wnioski, bo zespół ze Zgorzelca jest lepszą ekipą od tej z Kościana. Dziś zagraliśmy zdecydowanie lepiej.

Najwięcej punktów dla “młodego Zastalu” zdobyli Flejkowski 14, Sirijatowicz 13.