UCZELNIA:

Etyka czy religia? UZ wykształci etyków

– Z projektu mogą skorzystać tylko nauczyciele mianowani, mają jedną specjalizację czy jedną specjalność i planują prowadzić etykę w szkołach – mówiła prof. Lilianna Kiejzik, dyrektor instytutu filozofii.

Dyrektor szkoły musi zorganizować lekcje etyki w przypadku, gdy chęć do jej nauki wyrazi 8 osób. – Dzięki specjalnym zajęciom problem z lekcjami Etyki ma zniknąć – przekonuje Wioleta Haręźkak wiceprezydent Zielonej Góry. – Obserwujemy, że coraz więcej uczniów i rodziców pyta o ten przedmiot. Zwłaszcza dotyczy to szkół gimnazjalnych i ponadgimnajalnych. Sądzę, że będzie to dobry początek. Jeżeli zaobserwujemy, że tych nauczycieli jest za mało na pewno podejmiemy kroki, aby takie studia ponownie uruchomić – dodaje Haręźlak.

Program zajęć obejmuje 3 semestry. Uczestnicy studiów mają przed sobą 380 godzin zajęć. – Jeden moduł jest ogólnie filozoficzny. Tam jest wstęp i historia filozofii. Drugi moduł to zajęcia z różnorodnej etyki. Trzeci moduł jest metodyczny. Jest szansa, jeżeli ktoś jest chętny może się jeszcze do nas zgłosić – wyjaśniał dr Paweł Walczak, kierownik studiów podyplomowych.

Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie instytutu filozofii pod adresem www.ifil.uz.zgora.pl.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00