Rozpoczął się konkurs programistyczny „Zaprogramuj swoją przyszłość” firmy GlobalLogic. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do pasjonatów programowania i informatyki, którzy nie boją się wyzwań, praktycznych zadań i wyszukiwania wielu rozwiązań.
Firma GlobalLogic uświadamia przedsiębiorcom, jak ważne jest wykorzystywanie nowych technologii na światowym rynku. W tej branży nie można się nudzić, tym bardziej, że GlobalLogic wykonuje wiele zadań, które kierowane są z zewnętrznych firm i dotyczą różnorodnych problemów.
– Cały czas te projekty są inne, cały czas zajmujemy się czymś nowy. Nie ma takiego marazmu, nie trafiamy do takich projektów, w którym ugrzęźniemy na trzy lata. Powiedzmy raz w ciągu roku jest jakaś zmiana, poznajemy nową technologię i możemy bardzo fajnie się rozwijać, mocno poszerzać swoją wiedzę. Tak to wygląda w naszej firmie – mówił Maciej Wołosewicz.
Konkurs będzie polegał na rozwiązaniu jednego z 20 zaproponowanych problemów, poprzez stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które go rozwiąże. Oczywiście wydawałoby się, że łatwiej będzie studentom informatyki, ale jeżeli np. na Wydziale Humanistycznym znajdują się pasjonaci programowania – mają oni równie duże szanse na wygranie stażu, czy też nagród rzeczowych.
– Konkurs polega na tym, że trzeba stworzyć projekt informatyczny związany z oprogramowaniem. Jeżeli ktoś nie jest studentem informatyki, a lubi programować i zajmuje się tym w domu po godzinach, również może wziąć udział w tym konkursie, może ten konkurs wygrać i może podjąć pracę, jako programista, nie będąc nim z wykształcenia. Ważniejsza od umiejętności i wiedzy, którą się zdobywa na uczelni jest pasja, pasja ludzi, którzy się czegoś uczą i tacy specjaliści są najlepsi tak naprawdę – dodaje Maciej Wołosewicz.
Wśród propozycji znajdzie się 20 zadań, ale studenci zgłaszający się do konkursu, mogą zaproponować również swoje własne tematy.
– W naszym konkursie – my przygotowaliśmy trochę inną formułę. Standardowy konkurs polega zazwyczaj na tym, że jest przygotowane jedno lub dwa zadania i wszyscy uczestnicy muszą się z nim zmierzyć. My przygotowaliśmy około 20 propozycji. Pozwala to rożnym studentom, z rożnymi zainteresowaniami wybrać to, w czym czują się najlepiej, co uważają, że znają najlepiej i zrealizować projekt, który tak naprawdę ich interesuje. To, co wydaje mi się najbardziej interesujące z konkursu – do każdego zgłoszonego zespołu przydzielony zostanie mentor. Mentorem będzie jeden z inżynierów pracujących w naszym oddziale. Rolą takiego mentora będzie wspieranie takiego zespołu. Studenci nie zostaną postawieni sami sobie, nie będą musieli sami realizować projektu. Będą mogli skontaktować się z mentorem, przyjść, podpytać, zdobyć dodatkowe informacje i skorzystać z wiedzy mentora, gdyż mentor będzie osobą, która będzie posiadać bardzo konkretną wiedzę związaną z tematem, który wybrała dana grupa – mówił Paweł Żalejko.
22 marca mija termin przyjmowania zgłoszeń. Co oznacza, że już 23 marca grupy zaczną działać, aby 10 maja poznać zwycięzcę konkursu.
Do wygrania jest staż w firmie, dysk twardy, smartwatch oraz wiele innych. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj https://goo.gl/Pq2h0n, a zgłoszenia tu https://goo.gl/K9FSQt.