ZIELONA GÓRA:

„Uczciwego znalazcę proszę o zwrot”. Może być z pomocą internetu!

Okulary, klucze, dokumenty, a nawet szkolne świadectwo. Nieważne co zgubiliśmy lub znaleźliśmy, powrót tych rzeczy do właściciela będzie łatwiejszy. Powstało mobilne biuro rzeczy znalezionych – portal ezguba.pl.

Pomysłodawczynią strony jest Klaudia Baranowska z Przylepu. Cała inicjatywa zaczęła się od serii zdarzeń w jej rodzinie. Były to zguby, ale i znaleziska.

Wzięło się to od Kropki. To kotek znaleziony w delegacji, w których często bywałam. Po prostu sobie mnie wybrał i w ten sposób wrócił do domu. Potem, idąc prawem serii, mąż zgubił dowód rejestracyjny, a syn przyszedł i powiedział, że nie ma bluzy. Złapałam się wtedy za głowę i zaczęłam się zastanawiać, co się robi w takich sytuacjach. Zaczęłam przeglądać internet i okazało się, że miejsca przeznaczonego do zgłaszania zgub i znajd nie ma. Zebraliśmy się z przyjaciółmi i ustaliliśmy, że fajnie byłoby zrobić taki projekt.Klaudia Baranowska

Portal ezguba.pl działa na komputerach i urządzeniach mobilnych. Ma zasięg ogólnopolski. Gromadzi ogłoszenia o zgubionych lub znalezionych przedmiotach czy nawet zwierzętach. Po publikacji miejsce zguby bądź znaleziska będzie oznaczone jako punkt na mapie.

Portal pokazuje na mapie wszystkie ogłoszenia, które są opublikowane. Kiedy ją sobie przybliżymy, pojawiają się ogłoszenia oznaczone czerwonymi punktami. Po kliknięciu pojawia się informacja, jakie to ogłoszenie. Możemy w nie wejść i zobaczyć, jak ono wygląda. Może się tam pojawić zdjęcie przedmiotu, komentarz, są też dane kontaktowe. Klient może wyznaczyć nagrodę za znalezienie danej rzeczy.Klaudia Baranowska

Jeśli sami coś zgubimy, a mamy dostęp do internetu, bardzo łatwo możemy zgłosić zgubę. Na stronie przycisk „dodaj ogłoszenie” jest specjalnie wyróżniony.

Ezguba.pl spełnia również funkcję edukacyjną. Na portalu znajdziemy porady, jak oddać znalezione przedmioty czy uniknąć zagubienia dziecka. Poczytamy tam również o grupie „Superhirołs” – ludziach, którzy wierzą w uczciwość innych i o tym, jak być „Superhirołem” na co dzień.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00