Projekt jest efektem budowy społeczeństwa informacyjnego w województwie lubuskim, a sprzęt, który dostarczono to tylko część zadań związanych z jego realizacją. –Nasi beneficjenci na tym etapie już mogą być spokojni o realizację kolejnych ważnych etapów dotyczących oprogramowania i włączenia wszystkich partnerów projektu do wspólnej platformy , tak, by cały projekt mógł zadziałać- mówi marszałek Elżbieta Polak.
Obecnie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego jeżdżą po gminach i sprawdzają dostarczony sprzęt. –Kolejnym etapem naszego projektu będzie uruchomienie tego sprzętu. (…) Potrzebuje on odpowiedniej konfiguracji, odpowiedniego oprogramowania i również uruchomienia- dodaje wicemarszałek Tomasz Gierczak, który nadzoruje projekt. Powyższe zadania będą realizowane przez pracowników Urzędu oraz generalnego wykonawcy grupą Sygnity S.A. i Max Elektronik S.A.
Wśród kolejnych etapów projektu jest m.in. wdrożenie portalu ,,Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej”. Do tej pory przygotowano koncepcję graficzną portalu. Start portalu zaplanowano na 2. stycznia 2012 roku.
W realizacji jest również System Elektronicznego Obiegu Dokumentów. Obecnie trwa analiza przedwdrożeniowa. –Wdrożenie planowane jest na 1. stycznia 2012 roku i będzie trwało do 2. maja 2013 roku- mówi Jolanta Jaromin, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.
Na 2. sierpnia 2012 zaplanowano dostawę i instalację zestawów do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego.
Wszystkie systemy informatyczne, które są niezbędne do funkcjonowania ,,e-Urzędu” zostaną wdrożone do 2. maja 2013 roku. –Należy dodać, że wszystkie wdrożenia zostaną zakończone szkoleniami dla użytkowników i administratorów przyszłych systemów- mówi J. Jaromin.
Wartość całego projektu ,,e-Urząd” (realizowany w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) to 25 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 21 milionów złotych.
Autor: Jakub Suszka