LUBUSKIE:

Sztuczne DNA

Pracami nad sztucznym DNA zajmuje się m.in Uniwersytet w Cottbus oraz Uniwersytet Zielonogórski. Głównym celem projektu jest zaprezentowanie i wprowadzenie sztucznego DNA w regionie przygranicznym Brandenburgia – woj. lubuskie,  poprzez organizację spotkań informacyjnych dla grupy docelowej projektu, czyli gmin, policji oraz zewnętrznych partnerów biznesowych z Niemiec i Polski. Zadowolenia z prac nad projektem nie krył Dziekan UZ Prof. Sławomir Kłos.

Prof. Sławomir Kłos o projekcie “Sztuczne DNA”

Stronę niemiecką projektu reprezentowali: Ulrich Jobst, Dyrektor Policji Wschodniej Brandenburgii, Kati Prajs, Dyrektor Policji Południowej Brandenburgii oraz prof. Irene Krebs, BTU Cottbus. O to czym w ogóle jest sztuczne DNA i jaką spełnia rolę w walce z przestępczością zapytaliśmy Ulricha Jobsta.

Dyrektor policji wschodniej Brandenburgii Ulrich Jobst o Sztucznym DNA

Prace nad wprowadzeniem stosowania sztucznego DNA w rejonie przygranicznym prowadzone są w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Projekt jest realizowany przez Brandenburgische Technische Universität Cottbus (BTU Cottbus), Lehrstuhl Industrielle Informationstechnik der BTU Cottbus, natomiast partnerem jest Instytut Informatyki i Zarządzania Produkcją Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Głównym celem projektu jest zaprezentowanie i wprowadzenie sztucznego DNA w regionie przygranicznym Brandenburgia – woj. lubuskie,  poprzez organizację spotkań informacyjnych dla grupy docelowej projektu, tj.: gmin, policji oraz zewnętrznych partnerów biznesowych z Niemiec i Polski. Strategia prewencyjna „sztuczne DNA” może być wspólnym elementem zwiększania bezpieczeństwa dla mieszkańców obszaru przygranicznego. Zwiększanie świadomości oraz stosowanie sztucznego DNA w Niemczech i Polsce będą miały wpływ na poczucie bezpieczeństwa polskich i niemieckich obywateli.

Autor: Paweł Hekman

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00