FILM:

Solaninowe retrospekcje, czyli kino offowe w BWA

Już  5.02 (czwartek) zobaczymy filmy fabularne. O szczegółach opowiada Konrad Paszkowski, dyrektor Solanin Film Festiwal:

Konrad Paszkowski

Pierwszy z nich zdobył Grand Prix 6. Solanin Film Festiwal – "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". 

OPIS FILMU: Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Kolejny film pochodzi z kategorii: kino profesjonalne – fabuła. Jego tytuł to "Psubrat".

OPIS FILMU: Panabi to dwunastoletni chłopiec mieszkający na warszawskim osiedlu, na którym rządzi Bocian. Bocian to największy bandyta i, jak to zwykle bywa, ma najładniejszą dziewczynę. Pech chce, że to właśnie w niej zakochuje się brat Panabiego. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które dla Panabiego zawsze oznaczają nadciągającą katastrofę.

Kino niezależne reprezentować będzie film "Tomasz i Maria".

OPIS FILMU:  Młodzi złodzieje Tomek i Maria włóczą się po mieście i okradają ludzi. Pewnego dnia, Tomek poznaje na ulicy dziewczynę – Elę. Początkowo chce ją okraść, jednak oddaje się pokusie wejścia z nią w specyficzną damsko-męską grę. Tymczasem świat za jego plecami zaczyna się walić. Duchy dotychczasowego życia nękają bohatera. Tomasz wykorzystując znajomość z nie do końca poukładaną Elą, postanawia pozostawić Marię i wskoczyć w nowy system wartości. Maria, z racji swoich ograniczeń, nie rozumie decyzji Tomka. Zabija Elę, co ściąga Tomasza do starego życia na powrót.

Tytuł najlepszej animacji trafił w ręce twórców filmu "Pająk i muchy".

OPIS FILMU: "Pająk i Muchy" to autorska interpretacja wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule. Motywem przewodnim jest konflikt między starzejącym się, lecz nadal przebiegłym Pająkiem a jego ofiarami – głupiutkimi Muchami. Świat w którym osadzona jest akcja animacji to agresywnie rozrastające się Miasto, poniekąd "konsumujące" swoich mieszkańców.

Początek seansów zaplanowano na godzinę 18:00 w Galerii BWA. Wstęp jest bezpłatny.

Blok filmów dokumentalnych (w tym nominowany do Oscara "Nasza klątwa") obejrzymy 12.02.

Autor: Paweł Hekman

Zobacz więcej
- REKLAMA -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button