LUBUSKIE:

Lubuskie promuje to, co najlepsze

Do Kalska na Targi

Jedną z form promocji i możliwością bezpośredniego kontaktu z odbiorcą są targi rolnicze AGRO-TARG, które od lat organizuje Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Targi na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych w województwie lubuskim – to już ich dwudziesta, jubileuszowa edycja. W urokliwym parku przylegającym do siedziby ODR-u można znaleźć wszystko co najlepsze w regionie. W programie imprezy znajdują się między innymi prezentacje sprzętu rolniczego, roślin ozdobnych czy nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie ekologii. Znajdziemy tu również ceramikę ogrodową, elementy małej architektury a także materiały budowlane, przydatne w budownictwie  inwentarnym – przeznaczonym do hodowli zwierząt. Swoje produkty prezentują też rękodzielnicy, a w ramach targów odbywają się również wystawy gołębi rasowych czy drobiu ozdobnego. Zwiedzający mogą też przy okazji skosztować tradycyjnych regionalnych potraw. Jest to również okazja dla lubuskich winiarzy, do zaprezentowania swoich wyrobów. Targi w Kalsku co roku przyciągają tysiące zwiedzających, to jedna z największych imprez odbywających się w województwie lubuskim. AGRO-TARG 2013 przebiega pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Promocja produktów poprzez konkursy

Jedną z form promocji produktu są również konkursy. Wśród nich między innymi „Lubuski Konkurs Wędliniarski” (w tym roku odbył się po raz pierwszy), czy konkurs „Zdrowe, smaczne, oryginalne, nasze dania regionalne”. Do trzeciej edycji tego konkursu przystąpili uczniowie sześciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego. Zadaniem młodzieży jest wyszukiwanie potraw charakterystycznych dla naszego regionu i promowanie ich, jako regionalnych potraw lubuskich. W tegorocznym menu pojawił się między innymi: Gubiński indyk  z leśnymi grzybami, Pstrąg smażony w migdałach, czy Strudel z indykiem i szpinakiem.

Weekendy na winnicach

Nie ma Lubuskiego bez regionalnego wina, a lubuscy winiarze zapraszają do siebie. Żeby zaprezentować mieszkańcom województwa swoje wyroby i przybliżyć proces powstawania wina, organizują Weekendy Otwartych Winnic. Każdy, kto w tym czasie przyjedzie do winnic biorących udział w projekcie, będzie mógł je zwiedzić, skosztować naturalnych produktów z winogron i delektować się smakiem regionalnego wina. Warto dodać, że we wrześniu, w ramach Dni Zielonej Góry, czyli Winobrania, odbywa się Tydzień Otwartych Winnic – w tym roku potrwa od 7 do 15 września.

Do sztandarowych imprez popularyzujących lubuskie produkty regionalne należy też Lubuskie Święto Piwa w Witnicy, które podkreśla piwowarskie tradycje w regionie. Nie można zapomnieć również o Lubuskim Święcie Miodu, odbywającym się w sierpniu w Lubiszynie – impreza scala środowisko pszczelarskie i jednocześnie kultywuje tradycję pszczelarstwa w naszym regionie.


Autor: (za)

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00