Stare, niemodne ubrania często dziurawe, z oderwanymi guzikami. Czasami w ramach święta sweter włożony do spodni. Patrząc z boku łatwo można ulec pozorom. Kto w dzisiejszych czasach z własnej woli ubiera się w ten sposób? Czoło uniesione wysoko w górę – znowu coś jest nie tak. Kto z dumą chodzi ubrany w menelskie ubrania? Kto z dumą reprezentuje biedę w społeczeństwie? Ludzka reakcja to zwykle kpina, śmiech, odrzucenie. Bo w głowie się nie mieści, że taki sposób ubierania się można uznać za styl!
Przyczyny:
Jest to swojego rodzaju manifest. Manifest samego siebie. Bunt przeciwko określaniu wartości człowieka na podstawie pudełka, w który go włożono. "Menel style" to siła wymierzona w technologiczne społeczeństwo. O menelach się nie mówi. O menelach się nie słyszy. Tzn można usłyszeć o tych spod sklepu. Tego jednakże nie można zaliczyć do stylu. Próbuję Wam przedstawić styl ubioru, wyglądu oraz życia, który choć z pozoru nasuwa ludziom same brzydkie myśli, nie jest zły.
Cele:
Widzieć wartość człowieka w jego wnętrzu, a nie na zewnątrz. Rozwijać swój dystans do siebie tak, by nasza forma prezencji nie miała wpływu na naszą samoocenę. Nie bać się krytyki innych i ich niezrozumienia. Żyć własną wolnością, nie przekraczając granicy wolności innych. Prowokowanie społeczeństwa do zdejmowania masek.
Reakcja społeczeństwa oceną ich moralności
Krzywe spojrzenia, aluzje, próba poniżenia świadczy tylko o podejściu społeczeństwa do problematyki biedy. Tak naprawdę jest to pomnik ubóstwa. Gdyby na naszym miejscu stała osoba nie mająca pieniędzy społeczeństwo reagowałoby tak samo. Zważywszy na to, iż w Polsce 20 procent ludności żyje na skraju ubóstwa, jest to niepokojące.
Autor: Źródło: interia.pl, czarnamalina